Düğününü iptal etti! "Ekrem Başkan'a haksızlık yapılırken ben düğün yapamam"

Genel 7 Mayıs 2019 14:42
Videoyu Aç Düğününü iptal etti! "Ekrem Başkan'a haksızlık yapılırken ben düğün yapamam"
A
a

Cihan Yaşar isimli genç, 23 Haziran'da İstanbul'da oy kullanabilmek için memleketi Batman'da yapacağı düğününü erteledi. Nişanlısına "Ekrem Başkan'a haksızlık yapılırken ben evlenemem" dediğini belirten Yaşar "Seçim sürecinde binlerce akrabam ile gece gündüz çalışacağız ve başaracağız" ifadesini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini iptal etme kararı, birçok İstanbullunun tatil programında değişiklik yapmasına neden oldu.
 
Sözcü'den Tugay Saday'ın haberine göre Cihan Yaşar isimli genç de 23 Haziran'da memleketi Batman'da yapacağı düğünü erteledi.
 
Sosyal medya hesabından yaptığı "23 Haziran'da Batman'da düğünüm vardı. Oyumu İstanbul'da kullanmak ve seçimde çalışmak için düğünümü erteliyorum. Her şey güzel olacak Ekrem abi" paylaşımı aralarında gazeteci Uğur Dündar'ın da bulunduğu binlerce vatandaş tarafından paylaşıldı.
 
DÜĞÜN EKİBİ İSTANBUL'A EKREM İMAMOĞLU İÇİN GELECEK
 
Ekrem İmamoğlu'na destek vermek için düğününü ertelediğini belirten Cihan Yaşar Sözcü'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
"Ben aslen Batmanlıyım ama uzun süredir İstanbul'da ikamet ediyorum. Nişanlım Ceylan Yaşar ile düğün tarihimizi 23 Haziran olarak belirlemiştik. Batman'da yapacağımız düğün için birçok hazırlığımızı da o tarihe göre yapmıştık. İptal edilen seçimin yeni tarihi 23 Haziran olarak belirlendi. Ben de aileme ve nişanlıma 'Ekrem başkanımıza haksızlık yapılıyor. düğünümü ne olursa olsun erteleyeceğim. Ona haksızlık yapılırken düğün yapamam. Hem oyumu kullanacağım hem de Ekrem Başkanımızın kazanması için çalışacağım' dedim. Benim bu kararımı nişanlım ve ailelerimiz de destekledi. Her şey çok güzel olacak Ekrem abi diyorum. Seçim sürecinde binlerce akrabam ile gece gündüz çalışacağız ve başaracağız."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat