Eğer bunu yaparsanız daha çok prim ödeyeceksiniz!

Genel 29 Nisan 2019 09:12
Videoyu Aç Eğer bunu yaparsanız daha çok prim ödeyeceksiniz!
A
a

İyi ve kötü sürücü ayrımı trafik sigortasında belli olacak. Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayınlanan bir karar ile trafik kurallarına uymayıp çok sık ceza yiyen sürücülere trafik sigortasında daha yüksek prim ödemenin yolu açıldı

Trafik sigortasında yüksek prim ödemek istemeyen sürücüler bundan sonra trafikte daha dikkatli olmak zorunda. Çünkü trafik sigortasında prim belirleme usulünde değişiklik yapıldı. Buna göre trafikte hatalı sürüş yapan, kurallara uymayan, çok sık ceza yiyen sürücülere trafik sigortasında daha fazla fiyat verilmesinin yolu açıldı.
 
RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI
 
Karar geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu yönetmelik ile trafik sigortası yaptırırken sürücülerin ceza puanı ve ehliyetine el konulma süresi gibi konular prim belirlenirken de dikkate alınacak. İşte bu kararla birlikte son günlerde yeniden gündeme gelen trafik sigortaları konusunda bazı detayları tekrar hatırlamakta fayda var.
 
Çünkü hala birçok sürücü trafik sigortası ile kaskoyu birbirine karıştırıyor. Genellikle içeriği karıştırılan ancak aslında birbirini tamamlayan iki sigorta türü olan kasko ve trafik arasında doğal olarak belirli farklar bulunuyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat