Loading...

Erdoğan'dan HDP'li Temelli'nin Yavaş ve İmamoğlu sözleriyle ilgili flaş açıklama

Türkiye 17 Mart 2019 13:57
Videoyu Aç Erdoğan'dan HDP'li Temelli'nin Yavaş ve İmamoğlu sözleriyle ilgili flaş açıklama
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk kez birlikte İzmir'de ortak miting düzenledi.

Mitingde HDP'li Temelli'ye tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "İmamoğlu da bilecek ki diyor, Ankara'da Mansur bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alamazlar diyor. Laflara bak ya. Bu sayın Bahçeli'nin de söylediği gibi bir beka mücadelesinin adıdır. Biz bu mücadeleyi kazanacağız inşallah" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin 31 Mart seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamaların yer aldığı görüntüleri sinevizyondan vatandaşlara izletti.
 
Sezai Temelli için "Bu adam Kürt bile değil, biliyor musunuz? Ama bu benim Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır." ifadelerini kullanan  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ne diyor? Kürdistan'da diyor. Şimdi ben buradan, İzmir'den  sesleniyorum. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge var mı? Benim ülkemde  Güneydoğu Anadolu Bölgesi var, Doğu Anadolu Bölgesi var, Karadeniz var, Akdeniz  var, Orta Anadolu var, Ege var, Marmara var ama benim ülkemde Kürdistan diye bir  bölge yok. Ey Sezai, sen Kürdistan'da yaşamak istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var,  defol git oraya, orada yaşa. Şimdi buradan bir şeyi özellikle söylüyorum.  İzmir'de yaşayan benim Kürt kardeşlerim, dikkat edin seçerek kullanıyorum, Kürt  kardeşlerim diyorum. Çünkü bizde ayrım yok. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla,  Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Romanıyla, Boşnağıyla, tüm göçmeniyle, muhaciriyle  yaradılanı yaradandan ötürü sevdik, ama bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar,  bizi parçalamaya çalışıyorlar. Ne diyor, 'Kürdistan'da oylar HDP'ye, batıda  oylar...' Diyorlar ki 'AK Parti ve MHP'ye oyları kaybettireceğiz.' Ben İzmir'e  sesleniyorum, bu adamın alacağı cevap nedir? Bunlara, CHP ve ittifaka İzmir'de  seçimi kaybettirmektir. Buna var mıyız, bunlara en güzel cevabı 31 Mart'ta  vermeye var mıyız? Ben sizlere inanıyorum. Ardından diyor ki 'İmamoğlu da bilecek  ki İstanbul için 3 milyon Kürt'ün oyu, Ankara'da Mansur Yavaş bilecek ki  Kürtlerin oyunu almadan burada seçim alınmaz.' Adama bak, tamamen ülkeyi bunlar  bir proje... Çünkü partileri proje, kendileri de proje."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat