Isırığıyla insan tırnağını delebilen örümcek bulundu!

Dünya 17 Kasım 2021 17:28
Videoyu Aç Isırığıyla insan tırnağını delebilen örümcek bulundu!
A
a

Avustralya'daki bir sürüngen parkı, uzmanların ona "mega örümcek" adını verdiği, türüne göre çok büyük bir huni ağı örümceğinin fotoğrafını paylaştı.

Avustralya Sürüngen Parkı'ndan yapılan bir basın açıklamasına göre, örümcek ortalama 1 ila 5 santimetre boyutuna kıyasla 8 santimetre ölçüyor. İnsan tırnağını ısırabilen, neredeyse 2 santimetre uzunluğunda da dişleri bulunuyor.Avustralya Sürüngen Parkı'ndaki panzehir üretme programına bağışlanan bir huni ağ örümceği sıradışı büyüklüğüyle dikkat çekti. Tırnağınızı ısırabilecek kadar uzun dişleri olan huni ağı örümceği büyüklüğüyle dikkat çektiği için mega örümcek olarak anılmaya başlandı.

Park, tipik bir huni ağı örümceğinin kabaca iki katı büyüklüğünde olduğunu ve bir tarantula ile daha karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor. 8 santimetrelik huni ağı örümceğinin 2 santimetre uzunluğundaki dişleri dikkat çekerken, park çalışanı Michael Tate, "Daha önce hiç bu kadar büyük bir huni ağ örümceği görmedik" dedi.

Screenshot_5
 

PANZEHİR İÇİN KULLANILACAK

Panzehirin yılda 300 hayat kurtardığı bildirilirken, "megaörümceğin" zehri de panzehir için alınacak. Örümceklerden gelen zehir, korkunç ve potansiyel olarak ölümcül etkilere sahip olsa da, bazıları kurtarıcı olabilir.

Avustralya Müzesi, yaklaşık 40 türü bulunan huni ağ örümceklerinin zehirli olanlarının epey tehlikeli olduğunu bildirdi.

Screenshot_6

Öte yandan park, vatandaşlardan bu tür örümcek gördüklerinde kendilerinin önlem alarak bu örümcekleri yakalamalarını istiyor. Yetkililer şimdi benzer büyük örümcekleri bulma umuduyla, nereden geldiğini bulmak için bağışçıyı arıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

ATIŞ YAPI DİK SOL