İtfaiye olarak girdiği belediyede 10 bin TL maaş alıyormuş

Genel 30 Nisan 2019 14:33
Videoyu Aç İtfaiye olarak girdiği belediyede 10 bin TL maaş alıyormuş
A
a

Bolu Belediyesine 10 yıl önce itfaiye eri olarak giren Serkan Ilgaz, aralarında birim müdür vekilliklerinin de bulunduğu 6 üst düzey görevi birden yürütüyordu. Görevden alınan Ilgaz'ın yaklaşık 10 bin TL maaş aldığı iddia edildi.

Serkan Ilgaz, Bolu Belediyesine, 10 yıl önce itfaiye eri olarak girdi. Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın akrabası olduğu iddia edilen Ilgaz, daha sonra aralarında birim müdür vekilliklerinin de bulunduğu 6 üst düzey görevi üstlendi. Ilgaz, CHP'li Başkan Tanju Özcan'ın talimatıyla yeniden itfaiye eri olarak görevlendirildi.
 
Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası 15 yıldır AK Parti tarafından yönetilen Bolu Belediyesi'nin CHP'ye geçmesiyle kadrolardaki değişimler sürüyor.
 
6 GÖREVİ BİRDEN YÜRÜTÜYORDU
 
Belediyeye 10 yıl önce itfaiye eri kadrosuyla giren Serkan Ilgaz'ın; özel kalem müdür vekilliği, insan kaynakları birim sorumluluğu, belediye bünyesindeki 'Tabiatın Kalbi Bolu' şirketinin yönetim kurulu üyeliği, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, belediye bilişim birim sorumluluğu ve halk ekmek fırın müdür vekilliği görevlerinin hepsini birden yürüttüğü öğrenildi.
 
 GÖREVDEN ALINDI
 

Bunun üzerine Ilgaz, bulunduğu görevlerden alındı. Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın uzaktan akrabası olduğu öğrenilen Serkan Ilgaz, Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'ın talimatıyla 10 yıl önce göreve başladığı itfaiye eri kadrosuna gönderildi.
 
10 BİN TL MAAŞ İDDİASI
 

Ilgaz'ın tüm görevleri yürüttüğü dönemde, mesailerle birlikte aylık 10 bin TL'ye yakın maaş aldığı iddia edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat