Loading...

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak açıklama

Siyaset 8 Nisan 2019 11:10
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak açıklama
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir araya geldi. Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşmenin ardından ortak açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;
 
 Türkiye'nin seçim atmosferinden çıkıp temel sorunlarına eğilmesi lazım.
 
YSK, kararlarını hukuk güvenliği içinde almak zorundandır, kanunlara uymak zorundadır, içtihatlarına uymak zorundadır. Seçimler yapıldı, itirazlar oldu. Oyların yeniden sayılmasına yönelik itirazımız olmadı. Hukuk içinde olursa yasalar, bu kuralı eğer hayata geçirebilrse hiç bir sorunumuz yok zaten. Bakın, yasa ne diyor 'Delil ve gerekçe göstermesi lazım. Gerekçesi ve delili olmayan itirazlar incelenemez' diyor. Dün dediler ki; "38 ilçede yeniden sayım yapacağız. Bir gariplik var" diyerek oyların yeniden sayılmasını istiyor. YSK da yasalara, kanunlara uyması lazım... Hakimin tarafsızlığı ve bağımsızlığı önemlidir. YSK'da görev yapan hakimlere seslenmek istiyorum, sizin tarafsızlığınız ve bağımsızlığınız çok önemlidir. Islak imzalı tutanaklarda AK Parti'lilerin, hakimlerin, MHP'lilerin imzası var. Bu tutanaklar tutulurken neden AK Partili'ler ve MHP'liler bir şerh düşmediler?
  
YSK'da görevli hakimlere sesleniyorum. Islak imzalı tutanakların tamamını önünüze koyup, elinizi vicdanınıza koyup karar vereceksiniz. En son bugün aldığımız veriler, sandıkların %92. 30'u sayıldı 15.722 oyla Ekrem İmamoğlu, İBB başkanı olarak seçilmiş durumda...
 
Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
 
Hukuk ve bilim veriye dayanır. Bilgiye belgeye dayanır, hislere yer yoktur.
 
Ekonomiye odaklanılması lazım Türkiye'nin rahatlaması lazım.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat