Loading...

Memur olmak isteyenlere müjde! İşte detaylar...

Genel 15 Nisan 2019 13:18
Videoyu Aç Memur olmak isteyenlere müjde! İşte detaylar...
A
a

TÜBİTAK'ın birimlerinden SAGE'ye 86, UME'ye 4, TÜBİTAK UZAY'a 1, TÜBİTAK MAM'a 3 personel alımı yapılacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) birimlerinden Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünde (SAGE) 86 proje personeli, Ulusal Metroloji Enstitüsünde (TÜBİTAK UME) 4, Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsünde 1 (TÜBİTAK UZAY) ve Marmara Araştırma Merkezinde (TÜBİTAK MAM) 3 destek personeli istihdam edilecek.
 
TÜBİTAK Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, SAGE bünyesinde görev yapmak üzere araştırmacı, teknisyen ve teknik destek personeli olmak üzere 86 proje personeli alınacak. Bu ilan için son başvuru tarihi 6 Mayıs olarak belirlendi.
 
TÜBİTAK UME'ye 4, TÜBİTAK UZAY'a 1, TÜBİTAK MAM'a da 3 personel alımı yapılacak. Teknik ve destek personeli istihdamını kapsayan ilan için 19 Nisan'a kadar başvuruda bulunulabilecek.
 
 
 BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
 
Başvuruda bulunacak adayların; kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. İşbaşında bulunmasına engel mahiyeti taşıyan bir hastalığı olanların başvuruları reddedilecektir. 1 yıl veya daha uzun süreyle hüküm giymiş olanlar affa uğramış olsalar dahi başvuruda bulunamazlar. Devletin milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Anayasal düzene ve düzenin işleyişine zarar verenler, irtikap, rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırmak, devlet sırlarına karşı işlenen suçlardan dolayı hüküm giyenlerin başvuruları reddedilecektir. Terör örgütleriyle ilişiği olduğu tespit edilenler, yardım ve yataklık suçu işleyenler de başvuru yapamazlar.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat