Loading...

Milyonları ilgilendiren karar! O masraf geri ödenecek

Türkiye 13 Mart 2019 10:51
Videoyu Aç Milyonları ilgilendiren karar! O masraf geri ödenecek
A
a

Kahramanmaraş'ta bir tüketicinin başvurusunu değerlendiren Onikişubat İlçe Tüketici Hakem Heyeti, bankanın dosya masrafı üzerinden aldığı faiz tutarının, tüketiciye iadesini kararlaştırdı.

Merkez Onikişubat ilçesinde ev almak için bankadan kredi çeken A.C,  bir süre sonra kredinin dosya masrafının kendisine iade edilmesini talep etti.
 
Avukatı Duran Karademir ile kredi evrakını inceleyen A.C, iade edilen  dosya masrafından 10 yıllık faiz tutarı alındığını farketti.
 
A.C. avukatı aracılığıyla kredi masrafının faizinin de iadesi için  Onikişubat İlçe Tüketici Hakem Heyeti'ne müracaat etti.
 
Şikayet üzerine toplanan heyet, alınan faizin tüketiciye iadesine  karar verdi. Bunun üzerine dosya masrafının faizi A.C'ye ödendi.
 
Karademir,  yaptığı açıklamada, bazı bankaların,  müvekkilinin yanı sıra diğer tüketicilerden de yasal olmayan dosya masrafı  kestiğini belirtti.
 
Başvuru üzerine çıkan karara bankanın da itiraz etmediğini ve tüketici  hakem heyeti kararını icraya koyduklarını dile getiren Karademir, şunları  kaydetti:
 
"Banka burada yapmış olduğu birçok haksız kesintilerin yanında  ödemediği ya da kullandırmadığı bir paraya faiz yansıtarak tekrar almış oluyor.  Kredi kullanan tüm vatandaşlarımızı ilgilendiren önemli bir konu olduğu için biz  bu işin sonuna kadar gideceğiz. Krediler büyük olunca bu durum gözden kaçabiliyor  ama biz bunu tespit ettik. Hakem heyetine başvurduk. Sonuç da lehimize oldu.  Banka da itiraz etmedi. Son 10 yılda kullanılan bütün kredi işlemlerinde bu durum  geçerlidir."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat