Mısıroğlu'nun cenazesinde açılan bu pankart polisi harekete geçirdi

Genel 7 Mayıs 2019 14:21
Videoyu Aç Mısıroğlu'nun cenazesinde açılan bu pankart polisi harekete geçirdi
A
a

Çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu'nun cenaze töreninde "Mustafa Kemal'le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" pankartı açıldı. Polis, kalabalığın içine girerek pankart açan kişiyi gözaltına aldı.

 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin!.." ifadelerini kullanan tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu'nun cenaze töreninde "Mustafa Kemal'le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" pankartı açıldı.
 
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 

Bir süredir şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören Kadir Mısıroğlu, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 86 yaşında vefat etti. Tarihçi Mısıroğlu'nun cenazesi, Çamlıca Camii'nden kaldırıldı. Kadir Mısıroğlu'nun cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Üsküdar'daki Nasuh Mehmet Efendi Camisi haziresine defnedildi.
 
"ZERRE MUHABBETİMİZ OLMADIĞI İÇİN BURADAYIZ" PANKARTI AÇTILAR
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki sözleri nedeniyle sıkça gündem olan Mısıroğlu yıllar önce sosyal medya hesabından "Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin" ifadelerini kullanmıştı. Mısıroğlu'nun cenaze töreninde bir kişi, "Mustafa Kemal'e zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız" şeklinde bir döviz açtı. Polis kalabalığın içine girerek bu kişiyi gözaltına aldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat