Rusya-Ukrayna savaşının biteceği tarihi açıkladı

Siyaset 15 Mart 2022 14:39
Videoyu Aç Rusya-Ukrayna savaşının biteceği tarihi açıkladı
A
a

Rusya'nın Ukrayna'daki işgal harekatına ilişkin yapılan bir son dakika açıklamasında, savaşın sona erebileceği tarihe ilişkin dikkat çeken bilgiler verildi. Önceki gün yapılan 4. tur müzakerelerinden de kalıcı bir sonuç çıkmazken, Ukrayna tarafından gelen bir açıklamada, savaşın bitebileceği tarih, nedenleriyle birlikte açıklandı.

 Rusya-Ukrayna savaşı 20. gününde devam ederken, gerek iki ülke arasındaki müzakereler, gerekse diğer ülkelerin temasları savaşı bitirecek sonuç vermedi. Tüm dünya sıcak bölgeden gelecek iyi haberleri beklerken, Ukrayna tarafından savaşın sona ereceği tarihle ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıldı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Danışmanı Oleksiy Arestovich, Rusya’nın savaşmak için kaynaklarının tükeneceğini belirterek, "Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu savaş, mayıs ayında bitebilir. Hatta bu tarih daha da erken olabilir. Mümkün olan en geç tarihten bahsediyorum. İki ülke arasında barış sağlanmalı” ifadelerini kullandı.Arestovich, ayrıca iki ülke arasında barış sağlansa dahi küçük çaplı çatışmaların 1 yıl boyunca devam edebileceğini belirtti. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat