Son dakika! Pitbull saldırısına uğrayan minik Asiye'nin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme

Genel 29 Aralık 2021 13:57
Videoyu Aç Son dakika! Pitbull saldırısına uğrayan minik Asiye'nin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme
A
a

Son dakika gelişmesine göre, Pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan ve Antalya’da doku nakli yapıldıktan sonra yoğun bakıma alınan ve uyandırılmaya başlanan Asiye Ateş’in (4) sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama yapıldı. Asiye'nin sağlık çalışanlarına tepki vermeye başladığı ve mırıldanarak bir şeyler söylediği belirtildi. Başhekim Prof. Dr. Yıldıray Çete, Asiye'yle ilgili "Hastamızın genel durumu iyi. Uyandırıldı ve solunum cihazından ayrıldı." ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te, 22 Aralık Çarşamba günü, oturdukları sitenin bahçesinde Pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan ve başından ağır yaralanan Asiye Ateş'e, sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde pazar günü 4 saatlik operasyonla doku nakli yapıldı.

Sırtından ve bacağından alınan dokuların nakledildiği minik Asiye’nin tedavisi, yoğun bakımda devam ediyor. Uyutulan Asiye’nin sağlık durumunun ise stabil olduğu kaydedildi.

Sabah saatlerinde minik Asiye Ateş'i muayene eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, her şeyin yolunda göründüğünü söyledi.

UYANMAYA BAŞLADI, TEPKİ VERİYOR

Asiye Ateş'in yavaş yavaş uyandırılmaya başlandığı ve kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına tepki vermeye başladığı öğrenildi. Asiye'nin sağlık çalışanlarına mırıldanarak bir şeyler söylediği, bir hemşirenin de elini sıktığı belirtildi.

1


Asiye'nin sağlık durumunu yakından takip eden Çocuk Enfeksiyon Hastalıklarından Doç. Dr. Tuğçe Tural Kara, "Asiye buraya geldiğinde yüksek enfeksiyonu vardı. Yoğun tedavi uyguladık ve ameliyata hazır hale getirdik. Asiye yavaş yavaş uyanmaya başlıyor. Şu an enfeksiyonu kontrol altında. Önümüzdeki saatlerde Asiye'nin tamamen uyanmasını ve normal odaya alınmasını bekliyoruz" dedi. 

"AMELİYATA HAZIR HALE GETİRDİK"

"SOLUNUM CİHAZINDAN AYIRILDI"

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Asiye Ateş'in son sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı. Prof. Dr. Çete, Asiye'nin uyandırıldığını belirterek, "Hastamızın genel durumu iyi. Uyandırıldı ve solunum cihazından ayrıldı. Yoğun bakımda takibi devam ediyor. Stabil seyretmesi durumunda ilerleyen günlerde yoğun bakım ünitesinden servis takibine alınacaktır" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisinin önünden ayrılmayan anne Zeynep ve baba Hüseyin Ateş ise kızlarının bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyor.

"Artık Asiye uyandırılmaya başlandı. Verilen anestezi oranı azaltılmaya başlandı. Asiye'nin kendi halinde uyanması süreci başladı. Bilinci de yerinde. Kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına bir şeyler mırıldandı. Hemşirenin elini sıktı. Bu bilincinin yerinde olduğunun göstergelerinden biriydi. Baş, boyun ve yanak bölgesinden ağır şekilde yaralanmıştı. Sırt ve bacak bölgesinden alınan dokular nakledilmişti. O operasyonun üzerinden tam 50 saat geçti.

Sağlık durumu iyiye doğru gidiyor. Enfeksiyon vardı vücudunda işte o enfeksiyon da ağır ağır azalmaya başladı.

"YARIN SERVİSE ÇIKMIŞ OLACAK"

Tahmin ediyoruz ki yarın Asiye yoğun bakım sürecini tamammış ve servise çıkmış olacak. Beyin hasarı da olmadığını belirtelim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Asiye'nin sağlık durumunu yakından takip ediyor."

2

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

ATIŞ YAPI DİK SOL