WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi için testler başladı

Türkiye 17 Eylül 2021 14:58
Videoyu Aç WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi için testler başladı
A
a

WhatsApp’ın en büyük sorunlarından bir tanesi de telefonda internet bağlantısı olmadığında işe yaramaması. Yani telefondaki hesap internete bağlı değilse, WhatsApp masaüstü vb. uygulamalar da hiçbir işe yaramıyor. Neyse ki yeni gelen güncelleme ile bu sorun çözülecek.

WhatsApp’a gelecek olan yeni güncelleme çoklu cihaz desteğini de beraberinde getirecek. Bu sayede dilediğiniz yerden telefonunuz yanınızda olmasa bile WhatsApp’a giriş yapabileceksiniz. Üstelik bunun için telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olması da gerekmeyecek.

Çoklu cihaz desteği şimdilik 4 cihazla sınırlı olacak. Yani bilgisayar, tablet gibi 4 farklı cihazı WhatsApp hesabınıza bağlayabileceksiniz. Bunun yanında 2. bir telefonu WhatsApp hesabınıza tanımlayamayacaksınız.

Eğer tanımlama yaptığınız akıllı telefonunuzdan 2 hafta boyunca WhatsAppa’a giriş yapmazsanız, diğer cihazların da giriş izni iptal edilecek.

Hali hazırda bahse konu bu özellik beta aşamasında muhtemelen önümüzdeki günlerde bazı bölgelerde kademeli olarak kullanıma sunulmaya başlayacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

ATIŞ YAPI DİK SOL