Loading...

Yunan ekibi AEK'nin yaptırdığı Ayasofya Stadı bitmek üzere

Spor 12 Nisan 2019 15:03
Videoyu Aç Yunan ekibi AEK'nin yaptırdığı Ayasofya Stadı bitmek üzere
A
a

Yunanistan ekibi AEK'nin Ayasofya Stadı tamamlanmak üzere. Stadyumun içinde Rumların İstanbul'dan ayrılmalarını konu edinen müzenin dışında bir de Türk hamamı bulunuyor.

Yunanistan'ın AEK kulübü, İstanbul'daki Ayasofya şeklinde yaptırdığı yeni stadında artık sona doğru geliyor. Atina'daki yeni statta kaba inşaatın büyük bir bölümü tamamlandı, artık açılış için gün sayılmaya başlandı.
 
KULÜBÜ, İSTANBUL'DAN ATİNA'YA GÖÇ EDENLER KURDU
 
Ayasofya Stadyumu ismi verilen eser tamamlandığında, görünümü bu ünlü tarih, eser gibi olacak. Stadyumun içinde restoran ve barlar dışında, bir de Türk hamamı bulunuyor. İstanbul'dan Atina'ya göç eden Rumlar tarafından kurulan sarı-siyahlı kulübün yeni mabedinde, Rumların mübadele ile İstanbul'dan ayrılmalarını konu edinen bir de müze bulunuyor.

AEK takımı önümüzdeki sezondan itibaren maçlarını, 32 bin kişi kapasiteli bu yeni stadında oynayacak. AEK kulübü son olarak yeni satın aldığı takım otobüsüne, Anadolu'dan şehir isimleri yazmasıyla gündeme gelmiş, İstanbul, İzmir, Trabzon, Akhisar gibi daha bir çok kentin adına yer vermişti.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat