SON DAKİKA
Hava Durumu

TEKSTİLCİLER BİR ARAYA GELDİ

“UTEP” Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu Bursa Şubesinin düzenlemiş olduğu akşam yemeğinde tekstilciler bir araya geldi. Hem samimi bir ortamda yemek yendi, hem de ticaret yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2023 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2023 16:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
TEKSTİLCİLER BİR ARAYA GELDİ

Yemeğe; Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan, Gümrük Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi ve birçok basın mensubu katıldı.

Moderatörlüğünü Gazeteci İpek Yiğit’in yaptığı programda konuşan UTEP Bursa Şube Başkanı Ömer Kula;“Kısa adı UTEP olan platformumuz, tüm sivil toplum kuruluşları, kamu ve yarı kamu kurumları, ticari ataşelikler başta olmak üzere, ülkemize ve insanlığa fayda ekseninde hizmet eden tüm yapılarla birlikte çalışmak ve değer üretmek amacıyla kurulmuştur. ‘Hep birlikte üretiyoruz, ihrac ediyoruz ve güçleniyoruz’ sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolculukta; hayallerimize, ideallerimize ve hedeflerimize gönül vermiş olan kardeşlerimizle birlikte yürüyoruz. Bizler, medeniyetimizin ışığında, yüzyılın yöntem ve gelişmelerini takiple, yenilikçilik ve katma değer eksenli yaklaşımı benimsemekteyiz. Katılımcılarına hem yerel hem de uluslararası alanda fayda temelli gelecek kuşaklara da aktaracak vizyonu içeren ticaret ve ticari anlayışı geliştirmek platformumuzun ana amacıdır. Sanal ticari evrenlerin de oluşmaya başlandığı günümüzde, büyük fikirler doğrultusunda ortak hayalleri olanlarla, dünyayı anlayıp yorumlamak; Paydaşlarını, üyelerini, büyüterek geleceğe taşıyabilmek. Global markalar üretmelerine destek olmak. Üretilenleri yeni pazarlarla buluşturmak. Sosyal projelerle tanınırlıklarını arttırmak. Yeni buluşlara öncülük etmek. Ülkemizin ticari hacmine olabilecek en yüksek katkıyı vermek. AR-GE destekleriyle, çağı önceleyen teknik eğitim ve yeni iş geliştirme modelleriyle, üreten Türkiye’nin yapıtaşlarına katkıda bulunmak. UTEP kardeşliğinin, yol haritasıdır. Bu doğrultuda, kadim medeniyetimizin ortaya koyduğu kardeşliğin birlik gücünü iyi değerlendirerek UTEP şemsiyesi altında sizleri dünyanın her noktasına taşımak ana ülkümüzdür. Medeniyet yaklaşımımız, fayda temelli anlayışımız, hedeflerimiz ve yol haritamız doğrultusunda, bizimle aynı fikirleri paylaşan; işini büyütmek, geliştirmek isteyen tüm iş insanlarımızla fayda ekseninde, UTEP çatısı altında, buluşmayı arzuluyoruz. Ayrıca; Birçok tekstil firmasını bünyesinde konumlandıran Yıldırım Belediyesi, böylesine anlamlı bir akşam yemeğinde bizleri yalnız bırakmadı. Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan’a, Gümrük Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi beyefendiye, Basın mensuplarımıza ve siz değerli iş insanı konuklarımıza teşekkür etmek istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Arkasından söz alan; Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan ise; ”Bizleri böyle güzel ve değerli bir akşam yemeğinde ağırlayan UTEP Platformuna Başkanımız adına teşekkür ediyoruz. Konumuz tekstil ticareti olması sebebi ile Vişne Caddesi bölgemizde bulunduğu için aşina olduğumuz bir konu. Bu bölgede hizmet sağlayan firmalar bizim değerimiz ve böyle organizasyonlarla hak ettikleri yerlere gelme çabasından dolayı sizleri kutluyorum. Biz de Yıldırım Belediyesi olarak üzerimize düşen ve yapmamız gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda nitelikli iş gücü kazandırmak ve firmalara kalifiye personel eğitimi için kurmuş olduğumuz eğitim merkezlerinde; çizimci lazımsa çizim için kurduğumuz ekip var. Dikiş için kurulan sınıfımız var, desenci lazımsa ona özel, Cnc üzerine personel lazımsa ona göre hazırladığımız sınıflar var ve gerekli eğitimi insanlara veriyoruz. Dediğim gibi elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Buradan Utep başta olmak üzere, geceye katılan tekstilcilerimize ve amacı bu ülkeye hizmet etmek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın ilerleyen dakikalarında Kosgeb ve Banka Destekleri konusunda sunumlar yapıldı iş dünyası bilgilendirildi.

Programa katılan tekstilcilerin de kendilerini tanıttıkları toplantıda yemek yendi ve sohbetler eşliğinde ticari konular konuşuldu. (Editör: Ruhi Berber)

 


Haber Resim Galeri  
Haber Resim Galeri  
Haber Resim Galeri  
Haber Resim Galeri
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.