SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk otomotiv devinden flaş satın alma

Karsan, münhasır üretim ve satış anlaşması olan İtalyan otobüs şirketindeki payını yüzde 5'ten yüzde 70'e yükseltti.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2018 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2018 11:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Türk otomotiv devinden flaş satın alma
Karsan, Industria Italiana Autobus SpA'daki (IIA) payını bu şirketten alacaklarına mahsuben 3,6 milyon euro karşılığında yüzde 5'ten yüzde 70'e yükseltti. Hali hazırda şirkette yüzde 5 payı bulunan Karsan, lisans çerçevesinde IIA'ya ait olan Menarinibus markalı araçların Türkiye'de üretim ve satışını yapıyor.

ÜÇ KİŞİLİK YÖNETİM KURULUNUN İKİSİ KARSAN TARAFINDAN ATANDI
 
Karsan, gece saatlerinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamaya göre payları sermaye artırımı yoluyla edindi. Açıklamada ayrıca, IIA'nın üç kişilik Yönetim Kurulunun ikisinin Karsan tarafından atandığı bilgisine yer verildi.
 
Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
 
"Lisans sözleşmesi çerçevesinde Türkiye'de münhasır üretim, dağıtım ve satışını yaptığımız Menarinibus markalı otobüslerin tüm marka haklarına sahip, İtalya merkezli ve 7.250.000 Euro sermayeli IIA şirketinin 11 Aralık 2018 tarihli Genel Kurul toplantısında, İtalyan mevzuatı doğrultusunda yapılan bilanço açıklarının kapatılması ve sermayenin tamamlanmasını teminen primli sermaye artırımı prosedürüne, Şirketimiz tarafından alacağımıza mahsuben 3.629.642,19 Euro tutarında katılım sağlanmış, bu işlem sonucunda IIA'daki yüzde 5 olan ortaklık payımız yüzde 70'e yükselmiştir. IIA'nın üç kişilik Yönetim Kurulunun ikisi Şirketimiz tarafından atanmış olup, Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Antonio Bene Yönetim Kurulu Başkanı, Şirketimiz Muharras Üyesi Sayın Okan Baş ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır."
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.