SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Büyükşehir'den Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2023 13:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2023 13:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Bursa Büyükşehir'den Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Beyazıt Salonu'nda gerçekleşti.

Gerçekleştirilen Çalıştay'a Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve çok sayıda Akademisyen katıldı. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın konuşmalarından satır başları şöyle;

Ben bu toplantıyı çok anlamlı ve kıymetli görüyorum. Her kurum ve kuruluşun katkı sağlayacağına inanıyorum.

"KİMSENİN GERİDE KALMAMASI BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİDİR"

İnsanların ortak refahının sağlanması için sürdürülebilir kalkınma araçlarının geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Bu bir siyasi partinin programı değil. Belediye kurumu, kurulduğu günden itibaren şehrin tamamına hizmet eden bir kuruştur. 
Bu çalışmaların siyasetin ötesinde şehrin geleceğine ve menfaatine fayda sağlayan çalışmalar olduğunu ifade etmek istiyorum.

Belediyemiz, çalıştayın kente sunduğu fırsatlardan tüm vatandaşlarımızın  Bursa'da eşit faydalanmasını istemiştir. Kadim şehrimizde kimsenin geride kalması için bizim için önceliklidir. Farklı kurum ve kuruluşların hepsinin ayrı bir sorumluluk alanı var. Tüm bireylere en iyi hizmetleri sunmaya gayret etmekteyiz.

"ŞİDDETE SIFIR TOLERANS"

Pek çok hizmetimizle hayatın her alanına dokunmaya çalışıyoruz. Ülkemizde bu alanda değerli çalışmalar yapılmaya çalışılıyor. Kadına yönelik şiddetle mücadele alanında 'Şiddete sıfır tolerans' anlayışını sergilemekteyiz. 'Kadın dostu kent' anlayışıyla Bursa'da yaşayan vatandaşlarımızın hiç bir ayrım gözetmeksizin eşit olarak faydalanmasını vurgulamaktayız. 

Bugün hazırlanacak olan eylem planımızın tüm şehrimizi kapsaması için çalışmalarımız devam edecektir. Amacımız tektir. Bu şehirde üreten ve çalışan her bir bireyin şehre karşı bir sorumluluğu vardır. Daha güzel bir ülke, daha güzel bir Bursa istiyorsak, hizmetlerin sürdürülebilir olması ve altını doldurmanın kıymetli olduğuna inanıyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.