SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı, Ankara'nın ilçe adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın ilçe adaylarını açıklıyor. Erdoğan salon dışındaki halka hitap ederken, "25 adayın 3'ü MHP'den" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.01.2019 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.2019 18:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Cumhurbaşkanı, Ankara'nın ilçe adaylarını açıkladı
İŞTE AK PARTİ ANKARA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
 
Akyurt – Hilal Ayık
 
Altındağ – Asım Balcı
 
Ayaş -Burhan Demirbaş
 
Bala -Ahmet Buran
 
Beypazarı - Tuncer Kaplan
 
Çamlıdere- Hazım Caner Can
 
Çankaya-Amber Türkmen
 
Çubuk-Baki Demirbaş
 
Elmadağ-Gökhan Küçükçelebi
 
Evren-Hüsamettin Ünsal
 
Güdül-Muzaffer Yalçın
 
Haymana-Özdemir Turgut

MHP ANKARA ADAYLARI

Gölbaşı'nda Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'den Ramazan Şimşek

Etimesgut ilçesinde Cumhur İttifakı adayı MHP'nin adayı Enver Demirel 

Polatlı'da Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'den Mürsel Yıldızkaya 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
 
'BİZ ANKARA'YI ÇOK SEVDİK'
 
2019’un ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.  15 Temmuz’un gazi şehri Ankara’yı selamlıyorum. İster atadan Ankaralı olsun ister başka şehirlerden gelsin Türkiye’nin başkentinde yaşama bahtiyarlığına erişen kardeşlerimi selamlıyorum. Gönlümüzü dünyanın neresine atarlarsa atsınlar sonun da döner dolaşır gelir Ankara’ya düşer. Şahsım için Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete başladığım şehirdir. Son 17 yıldır zamanının önemli bölümünü burada geçiren biri olarak biz Ankara’yı çok sevdik, Ankara da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmayacak. Bu sevda için Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz.
 
'MİLLETLE ARAMIZDAKİ BAĞ KOPTUĞU GÜN MİSYONUMUZUN BİTTİĞİ GÜNDÜR'
 
Ankara siyasetin de hizmetin de yatırımın da en iyisine layıktır. Ankara başkenttir. Türkiye’yi dünyada temsil eden şehirdir. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Bu isimleri de milletimizle belirliyoruz.  Günün 24 saati, haftanın 7 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık bulunmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin de AK Parti’de vekil, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz
 
'MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDEN DÜŞENİN BİZİM NEZDİNDEN YERİ OLMAZ'
 
Bu kriterlere uygun şekilde çalışmayan vekiller de belediye başkanları da olsa varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir. Bugüne kadar Çankaya’ya gelenler hizmet vermedi, veremedi. İsmi büyük Çankaya’nın ama içindeki hizmete bakınca ne yazık ki rezalet. Yeni Mahalle aynen öyle.
5 dönem 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapmış Genel Başkan Yardımcımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış bir yol arkadaşımızı Ankara’ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. 25 adayımız Cumhur ittifakı olarak Ankara’da dönüşüm değişimi 1 Nisan’da başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdinde yeri olmaz.
 
'YÜKSEKÖĞRENİMİ ULAŞILABİLİR KILDIK'
 
İktidara geldiğimizde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet, emniyet bu dört temel taş üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştim.  Eğitimde ilk önce eğitimin altyapısı ile ilgili tıkanıklıkları gidermek için hamle başlattık. 1 milyon 32 bin kişi destek personeli ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapıyor. Yükseköğrenimi ulaşılabilir kıldık. Lisans öğrencilerinin kredi burs oranlarını geldiğimizde 45 TL alıyorlardı, Ocak itibariyle bunu 500 TL’ye çıkardık. Master öğrencilerini 1000 TL, doktora 1500 TL’ye çıkardık.
 
 'EĞİTİMDE KALİTEYİ YÜKSELTECEĞİZ'
 
Bay Kemal öğrencilerin kalacağı yurt yok diyor. Türkiye’de ne kadar yurt var haberi yok. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada. Yurt yapımlarımız yine devam ediyor. Katsayı, okul katkı payı gibi engelleri ortadan kaldırarak her öğrencimizin yüksek öğrenime gelişini kolaylaştırdık. Önümüzdeki dönem için hedefimiz eğitim öğretimde kaliteyi yükseltmek olacaktır. Söz verdiğimiz 37 stadyumdan, 16 adedini tamamladık. Lisanslı sporcu sayısı 278 binden 8 milyon 360 bine çıkardık.
 

 


 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.