SON DAKİKA
Hava Durumu

Diyanet-Sen Bursa 2 No’lu Şube başkanı Kemal Göleç: “PEYGAMBERLERİ AŞAĞILAMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”

Diyanet-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Kemal Göleç, Erdil Yaşaroğlu imzalı bir karikatürde Nuh Aleyhisselam’ın kullanılmasına tepki göstererek “Manevi değerlerle mizah olmaz. Peygamberleri aşağılamak da kimsenin haddi değildir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2020 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 15.09.2020 16:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Diyanet-Sen Bursa 2 No’lu Şube başkanı Kemal Göleç: “PEYGAMBERLERİ  AŞAĞILAMAK  KİMSENİN HADDİ  DEĞİLDİR”
Aylık bir mizah dergisinde yayınlanan Erdil Yaşaroğlu imzalı karikatürde; Nuh Aleyhisselam ve İslami değerlerin mizah malzemesi olarak kullanılmasına tepki gösteren Diyanet-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Kemal Göleç, “Peygamberler tüm insanlığının ortak değeridir. Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin haddi değildir. Bunun basın özgürlüğü ile bir alakası yoktur. İnançlarımıza ve manevi değerlerimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor, karikatürü yapanı, yayınlayanları Müslüman halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Söz konusu karikatürlerin bir GSM operatörünün uygulamasında da yer almasını eleştiren Göleç “Biz Müslümanlar peygamberleri ayırt etmeyiz. Hepsi bizim peygamberimiz, Allah’ın elçileridir ve hiç birine hakaret edilmesine, aşağılanmasına izin vermeyiz. Kimse bir başkasının kutsalına, inançlarına hakaret edip basın özgürlüğüne ya da ifade özgürlüğüne sığınamaz” şeklinde konuştu.
Peygamberlere ve dini değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman’ın sessiz kalmayacağını belirten Göleç, “Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin peygamberine kitabına küfretmeyiz. Ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına kutsalına hakaret edilmesine de izin vermeyiz. Sağduyu ve aklıselimle güzel dinimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle tepkimizi ortaya koymasını da biliriz” açıklamasında bulundu. (Editör: Kaan KOÇAK)
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.