SON DAKİKA
Hava Durumu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Yenişehir'de konuştu: "AMACIMIZ DAHA AYDINLIK BİR TÜRKİYE"

Yenişehir'de partisinin düzenlediği mitingde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "14 Mayıs seçimlerinde Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2023 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2023 13:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Yenişehir'de konuştu: "AMACIMIZ DAHA AYDINLIK BİR TÜRKİYE"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ı, TOGG otomobiliyle geldiği ilçede Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Ali Bahadır, AK Parti Milletvekili adayları Süleyman Çelik ve Emel Gözükara Durmaz, AK Parti İl Başkan Vekili Kamil Bayramiç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İleri ve Kadın Kolları Başkanı Nurdan Titis ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil ve vatandaşlar karşıladı.

Bakan Varank konuşmasında şunları kaydetti: ""Sizlerin heyecanının sebebini biliyoruz. Biz değiliz sebebi, siz buraya geldiniz çünkü milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkıyorsunuz. Biberin tescilini aldık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan aldık. Burada benim hizmetim de var. İnşallah bu hizmet kervanını devam etmek istiyoruz. Bursa'yı ve Yenişehir'i kalkındırmak istiyoruz. Doğru zamanda doğru adamın yerinde duracak Yenişehir. Bu sevdamız devam edecek.

14 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar en yüksek oyla tekrar Cumhurbaşkanı yapmaya var mıyız? Allah sizden razı olsun. Dünya bir türbülanstan geçiyor. Etrafımız ateş çemberi. Türkiye bir yandan etrafında yuvalanmış terör örgütleriyle mücadele ederken, bir yandan dünyada yaşanan sıkıntılarla mücadele etmeye çalışıyor. Bu dalgalı fırtınalı denizde gemiyi rotasında tutmaya çalışıyoruz.  Şimdiye kadar bunu başardık. Çünkü bizim geminin kaptanı dünyanın en tecrübeli kaptanı, dünyanın en tecrübeli kaptanı, en başarılı kaptanı, milletine aşık kaptanı, en fedakar en cesur kaptanı. 21 yılda yatırımlar yaparak, projeleri gerçekleştirerek bugünlere kadar geldi. Çocuklarımıza ve gençlerimize daha aydınlık, daha katmadeğerli üretim yapan, dünyadan daha fazla ses getiren bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı o kaptan köşküne tekrar oturtmamız gerekiyor. Bunu yapacağız değil mi? Kaptan çok başarılı, dünya lideri. Bir de kaptanın ekibi var. Allah razı olsun. Yapmanın üretmenin derdinde olduk hep. Yüksek Hızlı Tren'in Yenişehir'deki çalışmalarını inceleyip geldik buraya. Zeminle ilgili sıkıntılar oldu. Pandemiyle mücadele ettik. Farklı sıkıntılar oldu.

Yenişehir'i Yüksek Hızlı Tren'le buluşturacağız. Yenişehirli, Bursalı bu konforu hak ediyor. Hızlı Tren'in 2024'te  testlerine, 2025'te finalle buluşturacağız. Bu hizmet kervanına devam etmek istiyoruz. Yüksek hızlı tren sadece vatandaşlarımızı taşımayacak, sanayi için de yük taşımak için de ekonomi için de önemli. 7'li koalisyonun bir tane ortağı var. Temel Karamollaoğlu. Bu zat Sivaslı. Yüksek Hızlı Tren'i götürdük ya Sivas'a. Dedi ki, 'Sivas'a Yüksek Hızlı Tren yapmak yanlış' dedi. Bunların aklına uysak Bursa'ya Hızlı Tren getiremeyiz. İşte Türkiye'nin Otomobili Projesi. İlk günden hep eleştirdiler, karşımıza dikildiler. Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki, 'Biz 60 yıldır bir yerli otomobil hayaliyle yaşıyoruz'. Artık Türkiye kendi otomobilini yapar. Engüzelini yapar.' dedi. Bunun fabrikası nerede diye sordular. Temelini attık. Bu fabrika bitmez dediler. Siz bunu fay hattına kurdunuz. Fabrikanın açılışını yaptık. Dediler ki, 'Bu fabrikanın binası var ama içinde üretim bantları yok.' Araçlar yollara çıkmaya başladı. Dediler ki, 'Siz bu araçları İtalya'dan getiriyorsunuz, bizi kandırıyorsunuz, birkaç tane gemilere koyup İtalya'dan getiriyorsunuz' dediler. Karşımızda o kadar cahil muhalefet var ki, bunlar Gemlik'i İtalya'da zannediyorlar. Ya Gemlik Bursa'da Bursa Türkiye'de işte yerli ve milli otomobilimiz Bursalı. Ama bu cahillere biz derslerini vereceğiz. Onlara Yenişehir'i de Gemlik'i de Bursa'yı da Türkiye'yi de öğreteceğiz. Bu üretimden anlamayan Türkiye'yi bilmeyen cahil muhalefeti tarihin çöplüğüne göndereceğiz. 

Karadeniz'de doğalgaz keşfettik. Karadeniz'de bu doğalgaz var dedik. Biz kendi gemilerimizle keşfettik. Bu ay fatura ödemediniz. Önümüzdeki 12 ay boyunca 25 metreküpe kadar doğalgaza para ödemeyeceksiniz. Bunların aklına uysaydık Karadeniz'de doğalgaz keşfedemezdik. İş bilenin kılıç kuşananın. Ekmeğimizi büyüttükçe Türkiye'yi kalkındırdıkça çok daha müreffeh çok daha aydınlık bir ülke olacak. Doğalgazı keşfettik refahını sizinle paylaştık. İşte Türkiye'yi büyütmek böyle olur. Size Cumhuriyet Halk Partisi'ni şikayet ediyorum. Batarya fabrikasının imar planlarına Büyükşehir Meclisi'nde CHP hayır oyu verdi. Ama bunlar ne yaparlar ne yaptırırlar. Onlara aldırış etmeyeceğiz. Biz neyi ne zaman nasıl yapmamız gerektiğini bilen bir iktidarız. Yeter ki biz bir olalım. Yeter ki şu ay yıldızlı al bayrağımıza hizmet etmenin sevdasında olalım. Bu milleti yıllarca örselediler, eziklediler. 'Biz yapamayız, biz beceremeyiz' dediler. 'Bunun iyisi var, neden yurtdışından almıyoruz' dediler. Ama Recep Tayyip Erdoğan diye bir lider çıktı dedi ki, 'Biz yaparız, bizim gençlerimiz en iyisini yapar.' Gençlerimize geleceğimize yatırım yapacağız. Bu yılda Yenişehirli hemşerilerimiz bize büyük destek verecek.

14 Mayıs'a kadar sıkı çalışmamız lazım. Bu Türkiye'nin kader seçimi. Türkiye kendi ayakları üzerinde duran tam bağımsız bir Türkiye mi olacak, yoksa onun bunun ağzına bakan yabancı ülkelerin kuyruğuna takılan bir ülke mi olacak? Onun kararını 14 Mayıs'ta hep birlikte vereceğiz. İnşallah tam bağımsız Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Yağmurun altında bizi yalnız bırakmadınız, inşallah buradaki ekibimiz sizlere en güzel şekilde hizmet edecek. Şu coşkuyu Yenişehir'e Bursa'ya gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.