SON DAKİKA
Hava Durumu

Mansur Yavaş bir sözünü daha tuttu! Ankara'yı Anadolu'nun çiçekleri süsleyecek

Ankara caddelerini süsleyen çiçekleri yurt dışı yerine kendi topraklarımızdan alma sözü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yurt çapındaki firmalara teklif sunmaya hazırlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2019 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 05.05.2019 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://onmedya.com.tr/
Mansur Yavaş bir sözünü daha tuttu! Ankara'yı Anadolu'nun çiçekleri süsleyecek
Seçimler öncesi 'şeffaf bir yönetim' vaadinde bulunan ve Ankara caddelerini süsleyen çiçekleri yurt dışı yerine kendi topraklarımızdan alma sözü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dediğini yaptı.
 
YURT ÇAPINDAKİ FİRMALARDA TEKLİF ALACAK
 
Yavaş, daha önce genelde ihalesiz ve yurt dışından alınan ve eski Başkan Melih Gökçek'in de soruşturma geçirmesine de yol açan çiçek alımı için yerli ihaleye çıktı. İhale çerçevesinde yurt çapındaki firmalardan teklif alınacak. En uygun teklifi verenden de çiçekler alınacak. Tüm ihale süreci halkın bilgisi dahilinde yapılacak.
 
ANKARALININ PARASI YABANCILARA GİTMEYECEK
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından "ANFA Genel Müdürlüğü bir ilke imza atıyor" başlığıyla yapılan duyuruda, 'Ankara şeffaflaşıyor' sloganıyla ANFA Genel Müdürlüğü, Başkent'in park, bahçe ve yeşil alanlarının bitkisel peyzaj çalışmalarına katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişiliğe sahip firmaların ön başvurularını, 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında verdi.
 
GÖKÇEK'E "ÇİÇEK SORUŞTURMASI" AÇILMIŞTI
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde alınan süs bitkileriyle ilgili soruşturma başlatılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları birimince açılan soruşturma çerçevesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden, Gökçek dönemini kapsayan çiçeklerin alımıyla ilgili ayrıntılı bilgi istendi. Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen 2017/172886 sayılı 12 Ekim 2018 tarihli yazıda, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturma ile ilgili olarak, 30.09.2015-30.09.2017 tarihleri arasında Başkanlığınıza bağlı ilgili Daire Başkanlıkları tarafından satın alınan ve Ankara İI geneli çevre düzenleme (park/bahçe/refuj vb) işlerinde kullanılan süs bitkilerinin hangi firmalardan (firma ismi, şahıs/ortak bilgisi, adres bilgisi, vergi numaralan vs.) ne şekilde (doğrudan temin/ihale) ve fatura bedellerinin kayıtlarınızdan araştırılarak liste halinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilmesi hususu rica olunur" ifadeleri yer almıştı.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.